Prejšnji teden smo se v prijetnem vzdušju poslovili od naših najstarejših otrok – MINI MATURANTOV. Zbrali smo se pri Kulturnem domu Slovenske Konjice in pod vodstvom Zvezdane Gorenčič Novljan nadaljevali pot čez reko Dravinjo, kjer so nam gasilci iz Gasilskega društva Slovenske Konjice pripravili posebno presenečenje. Spremljali so nas skozi staro mestno jedro, vse do občine, kjer nas je pozdravil podžupan, g. Primož Poklič. Naša parada se je nadaljevala ob potoku Gospodična, do dvorca Trebnik, kjer smo prisluhnili glasbeni točki, ki so jo za nas pripravili Andraž Kolar in učenci Glasbene šole Slovenske Konjice. Izpod Konjiške gore nam je pomahal zmaj, popili smo zmajevo slino in se v družbi Godbe na pihala Slovenske Konjice odpravili do igrišča v parku, kjer so mini maturanti opravili zrelostni test in simbolično skočili iz vrtca v šolo. Sledilo je sladko presenečenje, ki so ga pripravili kuharji in kuharice iz našega vrtca in Lambrechtovega doma. Prireditev je povezala in združila različne generacije, društva in ustanove. Hvala vsem, ki ste pripomogli k sodelovanju in povezanosti, ki se je čutila, kot že dolgo ne. 😊